Matchs
26/04 09:00 - Terr 1
Group A
Thury Harcourt I
Thury Harcourt I
26/04 09:00 - Terr 2
Group A
Montigny I
Montigny I
26/04 09:00 - Terr 3
Group A
Saint Omer II
Saint Omer II
26/04 09:00 - Terr 4
Group A
CR Nord Pas de Calais JH
CR Nord Pas de Calais JH
26/04 09:30 - Terr 1
Group B
Tourcoing I
Tourcoing I
26/04 09:30 - Terr 2
Group B
Strasbourg I
Strasbourg I
26/04 09:30 - Terr 3
Group B
Russie WOMAN
Russie WOMAN
26/04 09:30 - Terr 4
Group B
Descartes I JH
Descartes I JH
26/04 10:00 - Terr 1
Group A
Meridian E
Meridian E
26/04 10:00 - Terr 2
Group A
Animals
Animals
26/04 10:00 - Terr 3
Group A
CR Bretagne -21
CR Bretagne -21
26/04 10:00 - Terr 4
Group A
Avranches I JF
Avranches I JF
26/04 10:30 - Terr 1
Group B
Odysseus A
Odysseus A
26/04 10:30 - Terr 2
Group B
Avion I
Avion I
26/04 10:30 - Terr 3
Group B
Descartes I
Descartes I
26/04 10:30 - Terr 4
Group B
Avranches I JH
Avranches I JH
26/04 11:00 - Terr 1
Group A
Loeuilly I
Loeuilly I
26/04 11:00 - Terr 2
Group A
Chés Picards
Chés Picards
26/04 11:00 - Terr 3
Group A
Dragon
Dragon
26/04 11:00 - Terr 4
Group A
loeuilly jeunes
loeuilly jeunes
26/04 11:30 - Terr 1
Group B
Saint Omer I
Saint Omer I
26/04 11:30 - Terr 2
Group B
Cherwell
Cherwell
26/04 11:30 - Terr 3
Group B
Kanu-Club Rheine
Kanu-Club Rheine
26/04 11:30 - Terr 4
Group B
Thurry Harcourt J
Thurry Harcourt J
26/04 12:00 - Terr 1
Group A
Chti Team I
Chti Team I
26/04 12:00 - Terr 2
Group A
Saint Omer II
Saint Omer II
26/04 12:00 - Terr 3
Group A
CR Bretagne -21
CR Bretagne -21
26/04 12:00 - Terr 4
Group A
Corbeil Essonnes I JH
Corbeil Essonnes I JH
26/04 12:30 - Terr 1
Group B
Isfahan
Isfahan
26/04 12:30 - Terr 2
Group B
Russie WOMAN
Russie WOMAN
26/04 12:30 - Terr 3
Group B
Descartes I
Descartes I
26/04 12:30 - Terr 4
Group B
CD62 JH
CD62 JH
26/04 13:00 - Terr 1
Group A
Meridian E
Meridian E
26/04 13:00 - Terr 2
Group A
Animals
Animals
26/04 13:00 - Terr 3
Group A
Montigny I
Montigny I
26/04 13:00 - Terr 4
Group A
CR Nord Pas de Calais JH
CR Nord Pas de Calais JH
26/04 13:30 - Terr 1
Group B
Odysseus A
Odysseus A
26/04 13:30 - Terr 2
Group B
Avion I
Avion I
26/04 13:30 - Terr 3
Group B
Strasbourg I
Strasbourg I
26/04 13:30 - Terr 4
Group B
Descartes I JH
Descartes I JH
26/04 14:00 - Terr 1
Group A
Thury Harcourt I
Thury Harcourt I
26/04 14:00 - Terr 2
Group A
Chés Picards
Chés Picards
26/04 14:00 - Terr 3
Group A
CR Bretagne -21
CR Bretagne -21
26/04 14:00 - Terr 4
Group A
loeuilly jeunes
loeuilly jeunes
26/04 14:30 - Terr 1
Group B
Tourcoing I
Tourcoing I
26/04 14:30 - Terr 2
Group B
Cherwell
Cherwell
26/04 14:30 - Terr 3
Group B
Descartes I
Descartes I
26/04 14:30 - Terr 4
Group B
Thurry Harcourt J
Thurry Harcourt J
26/04 15:00 - Terr 1
Group A
Chti Team I
Chti Team I
26/04 15:00 - Terr 2
Group A
Dragon
Dragon
26/04 15:00 - Terr 3
Group A
Montigny I
Montigny I
26/04 15:30 - Terr 1
Group B
Isfahan
Isfahan
26/04 15:30 - Terr 2
Group B
Kanu-Club Rheine
Kanu-Club Rheine
26/04 15:30 - Terr 3
Group B
Strasbourg I
Strasbourg I
26/04 16:00 - Terr 1
Group A
Loeuilly I
Loeuilly I
26/04 16:00 - Terr 4
Group C
Loeuilly I JH
Loeuilly I JH
26/04 16:30 - Terr 1
Group B
Saint Omer I
Saint Omer I
26/04 16:30 - Terr 2
Group A
Animals
Animals
26/04 16:30 - Terr 3
Group B
Avion I
Avion I
26/04 16:30 - Terr 4
Group D
Descartes I JH
Descartes I JH
26/04 17:00 - Terr 1
Group A
RUS Men
RUS Men
26/04 17:00 - Terr 4
Group C
Corbeil Essonnes I JH
Corbeil Essonnes I JH
26/04 17:30 - Terr 1
Group B
RUS Men B
RUS Men B
26/04 17:30 - Terr 4
Group D
Thury Harcourt I JH
Thury Harcourt I JH
26/04 18:00 - Terr 1
Group A
RUS Men
RUS Men
26/04 18:00 - Terr 4
Group C
CD62 JH
CD62 JH
26/04 18:15 - Terr 2
Group C
Strasbourg I
Strasbourg I
26/04 18:15 - Terr 3
Group D
CR Bretagne -21
CR Bretagne -21
26/04 18:30 - Terr 1
Group B
RUS Men B
RUS Men B
26/04 18:30 - Terr 4
Group D
Avranches I JF
Avranches I JF
26/04 19:00 - Terr 4
Group C
Avranches I JH
Avranches I JH
27/04 07:30 - Terr 1
Group E
Montigny I
Montigny I
27/04 07:30 - Terr 2
Group E
RUS Men B
RUS Men B
27/04 07:30 - Terr 4
Group D
CR Nord Pas de Calais JH
CR Nord Pas de Calais JH
27/04 08:00 - Terr 1
Group F
Chés Picards
Chés Picards
27/04 08:00 - Terr 2
Group D
Isfahan
Isfahan
27/04 08:00 - Terr 3
Group C
Odysseus A
Odysseus A
27/04 08:00 - Terr 4
Group C
Corbeil Essonnes I JH
Corbeil Essonnes I JH
27/04 08:30 - Terr 1
Group E
Tourcoing I
Tourcoing I
27/04 08:30 - Terr 2
Group D
Cherwell
Cherwell
27/04 08:30 - Terr 3
Group C
Saint Omer II
Saint Omer II
27/04 08:30 - Terr 4
Group D
Thury Harcourt I JH
Thury Harcourt I JH
27/04 09:00 - Terr 1
Group E
RUS Women
RUS Women
27/04 09:00 - Terr 2
Group D
Saint Omer I
Saint Omer I
27/04 09:00 - Terr 3
Group C
Thury Harcourt I
Thury Harcourt I
27/04 09:00 - Terr 4
Group C
CD62 JH
CD62 JH
27/04 09:30 - Terr 1
Group D
Descartes I
Descartes I
27/04 09:30 - Terr 2
Group C
Dragon
Dragon
27/04 09:30 - Terr 4
Group D
CR Nord Pas de Calais JH
CR Nord Pas de Calais JH
27/04 10:00 - Terr 1
Group D
Meridian E
Meridian E
27/04 10:00 - Terr 2
Group F
Avion I
Avion I
27/04 10:00 - Terr 3
Group C
Loeuilly I
Loeuilly I
27/04 10:30 - Terr 1
Group E
Kanu-Club Rheine
Kanu-Club Rheine
27/04 11:00 - Terr 1
Group E
RUS Men
RUS Men
27/04 11:00 - Terr 2
Group F
Animals
Animals
27/04 11:00 - Terr 4
1/2 finale 1
Loeuilly I JH
Avranches I JF
27/04 11:30 - Terr 1
1/2 finale 1
Cherwell
Kanu-Club Rheine
27/04 11:30 - Terr 2
1/2 finale 2
Saint Omer II
Animals
27/04 11:40 - Terr 4
1/2 finale 2
Descartes I JH
CD62 JH
27/04 12:10 - Terr 1
1/2 finale 1
Loeuilly I
Meridian E
27/04 12:10 - Terr 2
1/2 finale 2
Meridian E
Loeuilly I
27/04 12:10 - Terr 3
11ème place
CR Bretagne -21
Strasbourg I
27/04 12:20 - Terr 4
7ème place
Thury Harcourt I JH
CR Nord Pas de Calais JH
27/04 12:50 - Terr 1
Group E
Isfahan
Odysseus A
27/04 12:50 - Terr 2
Group E
Odysseus A
Isfahan
27/04 12:50 - Terr 3
9ème place
Dragon
Descartes I
27/04 13:00 - Terr 4
5ème place
Avranches I JH
Corbeil Essonnes I JH
27/04 13:30 - Terr 1
5ème place
Thury Harcourt I
Saint Omer I
27/04 13:30 - Terr 2
7ème place
Chés Picards
RUS Women
27/04 13:30 - Terr 3
5ème place
(Vainqueur match 146)
(Perdant match 146)
27/04 13:40 - Terr 4
3ème place
Avranches I JF
Loeuilly I JH
27/04 14:10 - Terr 1
3ème place
Saint Omer I
Thury Harcourt I
27/04 14:10 - Terr 2
3ème place
(Vainqueur match 147)
(Perdant match 147)
27/04 14:10 - Terr 3
Group E
Chti Team I
Tourcoing I
27/04 14:50 - Terr 1
Finale
Thury Harcourt I JH
CR Nord Pas de Calais JH
27/04 15:30 - Terr 1
Finale
Cherwell
Saint Omer II
27/04 16:10 - Terr 1
Finale
Odysseus A
Isfahan