Matchs
01/08 10:20 - Terr 1
Group MA
Anderson B.
(GBR)
Noel Dubuisson T.
(FRA)
01/08 10:20 - Terr 2
Group MA
Anthony Z.
(GBR)
Belisle R.
(AUS)
01/08 14:25 - Terr 3
Group MA
Anderson B.
(GBR)
Körber S.
(GER)
01/08 14:25 - Terr 4
Group MA
Anthony Z.
(GBR)
Noel Dubuisson T.
(FRA)
02/08 08:35 - Terr 1
Group MA
Budde R.
(GER)
Abeshzadeh A.
(IRI)
02/08 08:35 - Terr 2
Group MA
Sondberg A.
(DEN)
Ambrosetti E.
(USA)
01/08 10:20 - Terr 3
Group MB
Donzelli A.
(ITA)
Downes S.
(IRL)
01/08 10:20 - Terr 4
Group MB
Rol M.
(NED)
Körber S.
(GER)
01/08 14:25 - Terr 1
Group MB
Donzelli A.
(ITA)
Downes S.
(IRL)
01/08 14:25 - Terr 2
Group MB
Rol M.
(NED)
Belisle R.
(AUS)
02/08 08:35 - Terr 3
Group MB
Liu T. C.
(TPE)
Watts S.
(GBR)
02/08 08:35 - Terr 4
Group MB
Fear-Ross A.
(NZL)
Kong W.
(SGP)
01/08 10:55 - Terr 1
Group MC
Kravets K.
(RUS)
Winter E.
(GBR)
01/08 10:55 - Terr 2
Group MC
Brackez V.
(FRA)
Bugaj M.
(POL)
01/08 15:00 - Terr 3
Group MC
Pelli M.
(ITA)
Brackez V.
(FRA)
01/08 15:00 - Terr 4
Group MC
Bugaj M.
(POL)
Meier K.
(RSA)
02/08 09:10 - Terr 1
Group MC
Korber Swantje
(GER)
Belisle R.
(AUS)
02/08 09:10 - Terr 2
Group MC
Rol M.
(NED)
Anderson B.
(GBR)
01/08 10:55 - Terr 3
Group MD
Pelli M.
(ITA)
Wu S. H.
(TPE)
01/08 10:55 - Terr 4
Group MD
Canalejas I. F.
(ESP)
Andziak-Ginter M.
(POL)
01/08 15:00 - Terr 1
Group MD
Wu S. H.
(TPE)
Winter E.
(GBR)
01/08 15:00 - Terr 2
Group MD
Kravets K.
(RUS)
Andziak Marzena
(POL)
02/08 09:10 - Terr 3
Group MD
Donzelli A.
(ITA)
Anthony Z.
(GBR)
02/08 09:10 - Terr 4
Group MD
Noel Dubuisson T.
(FRA)
Downes S.
(IRL)
01/08 11:30 - Terr 1
Group ME
Liu T. C.
(TPE)
Watts S.
(GBR)
01/08 15:35 - Terr 3
Group ME
Watts S.
(GBR)
Ambrosetti E.
(USA)
02/08 09:45 - Terr 2
Group ME
Canalejas I. F.
(ESP)
Winter E.
(GBR)
01/08 11:30 - Terr 3
Group MF
Fear-Ross A.
(NZL)
Kong W.
(SGP)
01/08 11:30 - Terr 4
Group MF
Sondberg A.
(DEN)
Chan S. L.
(SGP)
01/08 15:35 - Terr 1
Group MF
Kong W.
(SGP)
Budde R.
(GER)
01/08 15:35 - Terr 2
Group MF
Liu T. C.
(TPE)
Sondberg A.
(DEN)
02/08 09:45 - Terr 3
Group MF
Wu S. H.
(TPE)
Meier K.
(RSA)
02/08 09:45 - Terr 4
Group MF
Pelli M.
(ITA)
Kravets K.
(RUS)
02/08 13:50 - Terr 1
Group MG
Chan S. L.
(SGP)
Korber Swantje
(GER)
02/08 13:50 - Terr 2
Group MG
Donzelli A.
(ITA)
Rol M.
(NED)
02/08 13:50 - Terr 3
Group MG
Watts S.
(GBR)
Wu S. H.
(TPE)
03/08 08:00 - Terr 1
Group MG
Donzelli A.
(ITA)
Ambrosetti E.
(USA)
03/08 08:00 - Terr 2
Group MG
Rol M.
(NED)
Meier K.
(RSA)
03/08 08:00 - Terr 3
Group MG
Canalejas I. F.
(ESP)
Kravets K.
(RUS)
03/08 15:00 - Terr 1
Group MG
Korber Swantje
(GER)
Kravets K.
(RUS)
03/08 15:00 - Terr 2
Group MG
Watts S.
(GBR)
Chan S. L.
(SGP)
03/08 15:00 - Terr 3
Group MG
Ambrosetti E.
(USA)
Meier K.
(RSA)
04/08 10:20 - Terr 1
Group MG
Ambrosetti E.
(USA)
Watts S.
(GBR)
04/08 10:20 - Terr 2
Group MG
Downes S.
(IRL)
Canalejas I. F.
(ESP)
04/08 10:20 - Terr 3
Group MG
Wu S. H.
(TPE)
Rol M.
(NED)
04/08 14:25 - Terr 1
Group MG
Sondberg A.
(DEN)
Winter E.
(GBR)
04/08 14:25 - Terr 2
Group MG
Pelli M.
(ITA)
Fear-Ross A.
(NZL)
04/08 14:25 - Terr 3
Group MG
Liu T. C.
(TPE)
Budde R.
(GER)
02/08 14:25 - Terr 1
Group MH
Budde R.
(GER)
Sondberg A.
(DEN)
02/08 14:25 - Terr 2
Group MH
Winter E.
(GBR)
Pelli M.
(ITA)
02/08 14:25 - Terr 4
Group MH
Noel Dubuisson T.
(FRA)
Anderson B.
(GBR)
03/08 08:35 - Terr 1
Group MH
Noel Dubuisson T.
(FRA)
Fear-Ross A.
(NZL)
03/08 08:35 - Terr 2
Group MH
Sondberg A.
(DEN)
Anderson B.
(GBR)
03/08 08:35 - Terr 3
Group MH
Budde R.
(GER)
Kong W.
(SGP)
03/08 15:35 - Terr 1
Group MH
Pelli M.
(ITA)
Budde R.
(GER)
03/08 15:35 - Terr 2
Group MH
Sondberg A.
(DEN)
Anderson B.
(GBR)
03/08 15:35 - Terr 3
Group MH
Noel Dubuisson T.
(FRA)
Liu T. C.
(TPE)
04/08 10:55 - Terr 1
Group MH
Winter E.
(GBR)
Liu T. C.
(TPE)
04/08 10:55 - Terr 2
Group MH
Pelli M.
(ITA)
Anderson B.
(GBR)
04/08 10:55 - Terr 3
Group MH
Budde R.
(GER)
Sondberg A.
(DEN)
04/08 15:00 - Terr 1
Group MH
Downes S.
(IRL)
Ambrosetti E.
(USA)
04/08 15:00 - Terr 2
Group MH
Korber Swantje
(GER)
Wu S. H.
(TPE)
04/08 15:00 - Terr 3
Group MH
Donzelli A.
(ITA)
Watts S.
(GBR)
02/08 15:00 - Terr 2
Group MI
Fear-Ross A.
(NZL)
Kong W.
(SGP)
02/08 15:00 - Terr 3
Group MI
Belisle R.
(AUS)
Abeshzadeh A.
(IRI)
02/08 15:00 - Terr 4
Group MI
Ambrosetti E.
(USA)
Downes S.
(IRL)
03/08 08:35 - Terr 4
Group MI
Abeshzadeh A.
(IRI)
Belisle R.
(AUS)
03/08 09:10 - Terr 1
Group MI
Downes S.
(IRL)
Andziak Marzena
(POL)
03/08 09:10 - Terr 2
Group MI
Korber Swantje
(GER)
Meier K.
(RSA)
03/08 15:35 - Terr 4
Group MI
Winter E.
(GBR)
Abeshzadeh A.
(IRI)
03/08 16:10 - Terr 3
Group MI
Downes S.
(IRL)
Rol M.
(NED)
03/08 16:10 - Terr 4
Group MI
Andziak Marzena
(POL)
Wu S. H.
(TPE)
04/08 10:55 - Terr 4
Group MI
Kong W.
(SGP)
Abeshzadeh A.
(IRI)
04/08 11:30 - Terr 1
Group MI
Meier K.
(RSA)
Anthony Z.
(GBR)
04/08 11:30 - Terr 2
Group MI
Donzelli A.
(ITA)
Chan S. L.
(SGP)
04/08 15:00 - Terr 4
Group MI
Anthony Z.
(GBR)
Meier K.
(RSA)
04/08 15:35 - Terr 3
Group MI
Brackez V.
(FRA)
Belisle R.
(AUS)
04/08 15:35 - Terr 4
Group MI
Fear-Ross A.
(NZL)
Kong W.
(SGP)
02/08 15:35 - Terr 3
Group MJ
Brackez V.
(FRA)
Anthony Z.
(GBR)
02/08 15:35 - Terr 4
Group MJ
Meier K.
(RSA)
Andziak Marzena
(POL)
03/08 09:10 - Terr 3
Group MJ
Watts S.
(GBR)
Chan S. L.
(SGP)
03/08 09:10 - Terr 4
Group MJ
Wu S. H.
(TPE)
Anthony Z.
(GBR)
03/08 16:10 - Terr 1
Group MJ
Canalejas I. F.
(ESP)
Kravets K.
(RUS)
03/08 16:10 - Terr 2
Group MJ
Donzelli A.
(ITA)
Anthony Z.
(GBR)
04/08 11:30 - Terr 3
Group MJ
Korber Swantje
(GER)
Kravets K.
(RUS)
04/08 15:35 - Terr 1
Group MJ
Noel Dubuisson T.
(FRA)
Abeshzadeh A.
(IRI)
04/08 15:35 - Terr 2
Group MJ
Liu T. C.
(TPE)
Bugaj M.
(POL)
04/08 11:30 - Terr 4
Group MJ
Andziak Marzena
(POL)
Wu S. H.
(TPE)
05/08 09:10 - Terr 1
Semi-final
Rol M.
(NED)
Winter E.
(GBR)
05/08 09:45 - Terr 1
Semi-final
Watts S.
(GBR)
Wu S. H.
(TPE)
05/08 09:10 - Terr 2
Classifying 5-8
Budde R.
(GER)
Anderson B.
(GBR)
05/08 09:10 - Terr 3
Classifying 5-8
Pelli M.
(ITA)
Noel Dubuisson T.
(FRA)
05/08 08:00 - Terr 4
Classifying 9-12
Pelli M.
(ITA)
Fear-Ross A.
(NZL)
05/08 08:35 - Terr 4
Classifying 9-12
Downes S.
(IRL)
Donzelli A.
(ITA)
05/08 12:05 - Terr 2
13th place
Liu T. C.
(TPE)
Meier K.
(RSA)
05/08 09:45 - Terr 2
Classifying 15-18
Korber Swantje
(GER)
Meier K.
(RSA)
05/08 09:45 - Terr 3
Classifying 15-18
Ambrosetti E.
(USA)
Anthony Z.
(GBR)
05/08 12:05 - Terr 3
19th place
Donzelli A.
(ITA)
Sondberg A.
(DEN)
05/08 12:05 - Terr 4
21st place
Korber Swantje
(GER)
Chan S. L.
(SGP)
05/08 16:20 - Terr 1
Final
Rol M.
(NED)
Winter E.
(GBR)
05/08 15:00 - Terr 1
3rd place
Wu S. H.
(TPE)
Anderson B.
(GBR)
05/08 13:50 - Terr 1
5th place
Canalejas I. F.
(ESP)
Liu T. C.
(TPE)
05/08 13:50 - Terr 2
7th place
Sondberg A.
(DEN)
Downes S.
(IRL)
05/08 13:50 - Terr 3
9th place
Anderson B.
(GBR)
Fear-Ross A.
(NZL)
05/08 13:50 - Terr 4
11th place
Winter E.
(GBR)
Kong W.
(SGP)
05/08 14:25 - Terr 4
17th place
Budde R.
(GER)
Abeshzadeh A.
(IRI)
05/08 14:25 - Terr 3
15th place
Pelli M.
(ITA)
Belisle R.
(AUS)
31/07 10:00 - Terr 1
Group WK
Pelli M.
(ITA)
Belisle R.
(AUS)
31/07 10:00 - Terr 2
Group WK
Andziak-Ginter M.
(POL)
Kravets K.
(RUS)
31/07 13:00 - Terr 3
Group WK
Kravets K.
(RUS)
Brackez V.
(FRA)
31/07 13:00 - Terr 4
Group WK
Pelli M.
(ITA)
Andziak-Ginter M.
(POL)
01/08 12:05 - Terr 3
Group WK
Donzelli A.
(ITA)
Budde R.
(GER)
01/08 12:05 - Terr 4
Group WK
Downes S.
(IRL)
Rol M.
(NED)
01/08 17:20 - Terr 1
Group WK
Ambrosetti E.
(USA)
Kong W.
(SGP)
01/08 17:20 - Terr 2
Group WK
Fear-Ross A.
(NZL)
Chan S. L.
(SGP)
02/08 10:20 - Terr 3
Group WK
Sondberg A.
(DEN)
Liu T. C.
(TPE)
02/08 10:20 - Terr 4
Group WK
Kong W.
(SGP)
Budde R.
(GER)
31/07 10:00 - Terr 3
Group WL
Brackez V.
(FRA)
Wu S. H.
(TPE)
31/07 10:00 - Terr 4
Group WL
Bugaj M.
(POL)
Meier K.
(RSA)
31/07 13:00 - Terr 1
Group WL
Winter E.
(GBR)
Meier K.
(RSA)
31/07 13:00 - Terr 2
Group WL
Canalejas I. F.
(ESP)
Wu S. H.
(TPE)
01/08 12:05 - Terr 1
Group WL
Belisle R.
(AUS)
Noel Dubuisson T.
(FRA)
01/08 12:05 - Terr 2
Group WL
Körber S.
(GER)
Anthony Z.
(GBR)
01/08 17:20 - Terr 3
Group WL
Budde R.
(GER)
Sondberg A.
(DEN)
01/08 17:20 - Terr 4
Group WL
Liu T. C.
(TPE)
Abeshzadeh A.
(IRI)
02/08 10:20 - Terr 1
Group WL
Watts S.
(GBR)
Fear-Ross A.
(NZL)
02/08 10:20 - Terr 2
Group WL
Chan S. L.
(SGP)
Abeshzadeh A.
(IRI)
31/07 10:40 - Terr 1
Group MK
Budde R.
(GER)
Fear-Ross A.
(NZL)
31/07 10:40 - Terr 2
Group MK
Sondberg A.
(DEN)
Liu T. C.
(TPE)
31/07 13:40 - Terr 3
Group MK
Fear-Ross A.
(NZL)
Budde R.
(GER)
31/07 13:40 - Terr 4
Group MK
Ambrosetti E.
(USA)
Chan S. L.
(SGP)
01/08 16:10 - Terr 1
Group MK
Donzelli A.
(ITA)
Noel Dubuisson T.
(FRA)
01/08 16:10 - Terr 2
Group MK
Körber S.
(GER)
Rol M.
(NED)
31/07 11:20 - Terr 1
Group ML
Körber S.
(GER)
Noel Dubuisson T.
(FRA)
31/07 11:20 - Terr 2
Group ML
Downes S.
(IRL)
Anderson B.
(GBR)
31/07 14:20 - Terr 3
Group ML
Anderson B.
(GBR)
Liu T. C.
(TPE)
31/07 14:20 - Terr 4
Group ML
Donzelli A.
(ITA)
Noel Dubuisson T.
(FRA)
01/08 16:45 - Terr 1
Group ML
Pelli M.
(ITA)
Andziak-Ginter M.
(POL)
01/08 16:45 - Terr 2
Group ML
Bugaj M.
(POL)
Kravets K.
(RUS)
31/07 10:40 - Terr 3
Group MM
Ambrosetti E.
(USA)
Chan S. L.
(SGP)
31/07 10:40 - Terr 4
Group MM
Watts S.
(GBR)
Kong W.
(SGP)
31/07 13:40 - Terr 1
Group MM
Kong W.
(SGP)
Sondberg A.
(DEN)
31/07 13:40 - Terr 2
Group MM
Abeshzadeh A.
(IRI)
Watts S.
(GBR)
01/08 16:10 - Terr 3
Group MM
Anderson B.
(GBR)
Downes S.
(IRL)
01/08 16:10 - Terr 4
Group MM
Anthony Z.
(GBR)
Belisle R.
(AUS)
31/07 11:20 - Terr 3
Group MN
Donzelli A.
(ITA)
Belisle R.
(AUS)
31/07 11:20 - Terr 4
Group MN
Rol M.
(NED)
Anthony Z.
(GBR)
31/07 14:20 - Terr 1
Group MN
Rol M.
(NED)
Anthony Z.
(GBR)
31/07 14:20 - Terr 2
Group MN
Downes S.
(IRL)
Körber S.
(GER)
01/08 16:45 - Terr 3
Group MN
Wu S. H.
(TPE)
Canalejas I. F.
(ESP)
01/08 16:45 - Terr 4
Group MN
Winter E.
(GBR)
Meier K.
(RSA)
01/08 09:10 - Terr 1
Group WA
Brackez V.
(FRA)
Meier K.
(RSA)
01/08 09:10 - Terr 2
Group WA
Winter E.
(GBR)
Kravets K.
(RUS)
01/08 13:15 - Terr 3
Group WA
Andziak-Ginter M.
(POL)
Meier K.
(RSA)
01/08 13:15 - Terr 4
Group WA
Brackez V.
(FRA)
Bugaj M.
(POL)
01/08 17:55 - Terr 1
Group WA
Rol M.
(NED)
Körber S.
(GER)
01/08 17:55 - Terr 2
Group WA
Anderson B.
(GBR)
Donzelli A.
(ITA)
02/08 12:05 - Terr 3
Group WA
Downes S.
(IRL)
Anderson B.
(GBR)
02/08 12:05 - Terr 2
Group WA
Anthony Z.
(GBR)
Korber Swantje
(GER)
02/08 17:20 - Terr 1
Group WA
Abeshzadeh A.
(IRI)
Watts S.
(GBR)
02/08 17:20 - Terr 2
Group WA
Fear-Ross A.
(NZL)
Kong W.
(SGP)
01/08 09:45 - Terr 1
Group WB
Fear-Ross A.
(NZL)
Ambrosetti E.
(USA)
01/08 09:45 - Terr 2
Group WB
Chan S. L.
(SGP)
Abeshzadeh A.
(IRI)
01/08 13:50 - Terr 3
Group WB
Abeshzadeh A.
(IRI)
Budde R.
(GER)
01/08 13:50 - Terr 4
Group WB
Sondberg A.
(DEN)
Chan S. L.
(SGP)
01/08 18:30 - Terr 1
Group WB
Pelli M.
(ITA)
Brackez V.
(FRA)
01/08 18:30 - Terr 2
Group WB
Meier K.
(RSA)
Watts S.
(GBR)
02/08 12:40 - Terr 3
Group WB
Pelli M.
(ITA)
Bugaj M.
(POL)
02/08 12:40 - Terr 4
Group WB
Kravets K.
(RUS)
Wu S. H.
(TPE)
02/08 17:55 - Terr 1
Group WB
Rol M.
(NED)
Donzelli A.
(ITA)
02/08 17:55 - Terr 2
Group WB
Anthony Z.
(GBR)
Belisle R.
(AUS)
01/08 09:10 - Terr 3
Group WC
Canalejas I. F.
(ESP)
Bugaj M.
(POL)
01/08 13:15 - Terr 1
Group WC
Wu S. H.
(TPE)
Canalejas I. F.
(ESP)
01/08 17:55 - Terr 3
Group WC
Downes S.
(IRL)
Belisle R.
(AUS)
02/08 12:05 - Terr 1
Group WC
Belisle R.
(AUS)
Rol M.
(NED)
02/08 17:20 - Terr 3
Group WC
Budde R.
(GER)
Chan S. L.
(SGP)
02/08 17:20 - Terr 4
Group WC
Liu T. C.
(TPE)
Ambrosetti E.
(USA)
01/08 09:45 - Terr 3
Group WD
Watts S.
(GBR)
Liu T. C.
(TPE)
01/08 09:45 - Terr 4
Group WD
Budde R.
(GER)
Kong W.
(SGP)
01/08 13:50 - Terr 1
Group WD
Watts S.
(GBR)
Fear-Ross A.
(NZL)
01/08 13:50 - Terr 2
Group WD
Ambrosetti E.
(USA)
Liu T. C.
(TPE)
01/08 18:30 - Terr 3
Group WD
Bugaj M.
(POL)
Winter E.
(GBR)
01/08 18:30 - Terr 4
Group WD
Andziak-Ginter M.
(POL)
Canalejas I. F.
(ESP)
02/08 12:40 - Terr 1
Group WD
Andziak Marzena
(POL)
Canalejas I. F.
(ESP)
02/08 12:40 - Terr 2
Group WD
Brackez V.
(FRA)
Meier K.
(RSA)
02/08 17:55 - Terr 3
Group WD
Anderson B.
(GBR)
Noel Dubuisson T.
(FRA)
02/08 17:55 - Terr 4
Group WD
Korber Swantje
(GER)
Downes S.
(IRL)
03/08 12:40 - Terr 3
Group WH
Meier K.
(RSA)
Ambrosetti E.
(USA)
03/08 12:40 - Terr 4
Group WH
Anthony Z.
(GBR)
Watts S.
(GBR)
03/08 17:55 - Terr 1
Group WH